سه شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٧
اخبار > سردار حسنی آهنگر :کمک به مسدودکردن هرگونه نفوذ در انقلاب رسالتی بر دوش دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) است
 


  چاپ        ارسال به دوست

ریاست دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام):

سردار حسنی آهنگر :کمک به مسدودکردن هرگونه نفوذ در انقلاب رسالتی بر دوش دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) است

 دکتر محمدرضا حسنی آهنگر، ریاست دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) در همایش ملی نظام سلطه و جریان نفوذ از اوصاف مختلف نفود به ساختار اعتقادی-سیاسی انقلاب اسلامی ایران در سالهای اخیر پرداخت و راه کارهایی در جهت مقابله با این پدیده را بیان و ارزیابی کرد.

سردار حسنی آهنگر در ابتدای این مراسم و طی یک سخنرانی گفت: انقلاب اسلامی ایران زمانی به وقوع پیوست  که سران بلوک شرق و غرب در اوج قدرت و سلطه خود در جهان بودند در چنین شرایطی انقلاب اسلامی با هویت دینی مستقل و مبتنی بر عقلانیت انقلابی و نفی استمار، نفوذ و سلطه  قدرت های بزرگ و دفاع از آزادی خواهان استقلال طلبان، و مستضعفان جهان و دفاع از ارزش های اصلی اسلامی حرکت خود را آغاز کرد و ماهیت، تفکرات و ایدئولوژی های سیاسی غرب و شرق را به چالش کشید.

وی ادامه داد: از همان ابتدای فعالیت انقلاب و ساختار اسلامی، استعمار به وسیله جریان نفوذ، آرمان بلند انقلاب یعنی حاکمیت اسلام در جهان و احیای فرهنگ و تمدن اسلام ناب را هدف خود قرار داد و تقابل ذاتی گفتمان انقلاب اسلامی  با گفتمان نظام سلطه سبب شد تا نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدا آماج دشمنی ها و توطئه های قدرت های بزرگ قرار گیرد.

ریاست دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) افزود: دشمنان انقلاب اسلامی برای مقابله از تمامی امکانات و ظرفیت های سخت افزاری-نرم افزاری بهره گرفتند و مسدود ساختن دارایی های کشور، تحریم های ظالمانه اقتصادی، حمایت از گروه های تجزیه طلب و معاند، ترور شخصیت های تأثیر گذار کشور،  هشت سال جنگ تحمیلی، فشار ها و  تهدیدات سیاسی تنها بخشی از توطئه های دشمن  بوده است که طی 38 سال گذشته از سوی نظام سلطه و ایادی آنها علیه انقلاب اسلامی  به کار گرفته شده است.

سردار حسنی آهنگر ادامه داد: در کنار تمامی اقدامات خصمانه دشمنان، آنها جنگ نرم گسترده ای را علیه کشور  سامان دادند که امروز با عملیات روانی و جنگ رسانه ای مبتنی بر ابزار های نوین ارتباطی این تهدیدات به اوج خود رسیده است. دشمنانی که از کارایی گزینه های نظامی تحریم های اقتصادی امنیتی و ... برای نیل به اهداف شومشان علیه کشور نا امید شده اند در راستای جنگ نرم علیه کشور در صدد هستند با استفاده از راهبرد نفوذ در ساختار های تأثیر گذار مراکز تصمیم گیری رخنه کرده  و با تغییر محاسبات و نگاه ها، رفتار و منش مسئولین سیاسی، نخبگان و توده های مردم را دچار تحول و دگرگونی سازند.

وی تصریح کرد: فرمانده معظم کل قوا به عنوان رهبر و دیدبان هوشیار انقلاب اسلامی  با احصاء نقشه جامع دشمن وجود چنین خطری را بارها تذکر دادند و بارها بر ضرورت و هوشیاری و مقابله در جریان نفوذ  تأکید کردند.  دشمنان نظام اسلامی به امید واهی پایان یافتن انقلاب،  در فکر نفوذ به ویژه نفوذ فکری ، فرهنگی و سیاسی افتادند که شناخت توطئه های دشمن، تقویت و استحکام روحیه انقلابی و حرکت مستمر به سمت تحقق آرمان ها این هدف را نا کام خواهد گذاشت .

ریاست دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) افزود: اوامر و هشدار های رهبر معظم انقلاب، وظیفه ما دانشگاهیان را در خصوص مقابله با این توطئه خطرناک و پیچیده را دو چندان می کند از این رو دانشگاه جامع امام حسین (ع) با توجه به  رسالت و مأموریت خود یعنی رصد و شناخت تهدیدهای پیش رو انقلاب اسلامی و توجه و استخراج منظومه و هندسه فکری امام خامنه ای عزیز در تقابل با دشمن و بکارگیری راهبرد جهاد کبیر  جهت ارایه راهکار های علمی مقابله با آن تهدیدات با همکاری سایر دانشگاه ها مجامع علمی و نهاد های لشکری و کشوری در پی شناسایی و تبین علمی جنبه های مختلف نفوذ دشمن است.

وی ادامه داد: دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) این کار را در قالب اولین همایش ملی نظام سلطه و جریان نفوذ در دستور کار خود قرار داده و مهمترین محورهای  این موضوع و ابعاد گسترده نفوذ عمق خطر آن را به مراتب افزایش داده است همانطور که از نامش پیداست  نفوذ در لایه های پنهان اتفاق می افتد  و تشخیص و مقابله با آن نیازمند بصیرتی عمیق و چند بعدی است.

حسنی آهنگر خاطر نشان کرد: نفوذ شیوه ای کم هزینه، سریع و آسان برای رسیدن به هدف است و از آنجا که نا پیداست مقابله آشکار با آن هزینه بردار خواهد بود به ویژه اینکه دشمن با رخنه در نیرو های خودی فضا را مبهم و غبار آلود می کند.

وی در ادامه افزود: یکی از مسائلی که نفوذ را پیچیده و چند بعدی می کند زیر سوال بردن عوامل داخلی بستر ساز نفوذ است که از طرفی موجب ایجاد بی اعتمادی، بدبینی، نا امیدی، دلسردی و در نتیجه شکاف میان نیرو های داخلی می شود و نظام سلطه با طرح شعار های عامه پسند و فراتر از ظرفیت و توان نظام و ایجاد محبوبیت کاذب و فراگیر فضای سراب گونه ای را خلق می کند.

ریاست دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) گفت: در صورت عدم بصیرت ملت تنها راه ارضای اغوا شوندگان، تغییر راهبرد ها و در نهایت تغییر ساختار خواهد بود .موضوعی که شاید بتوان آن را هدف نهایی و اساسی نظام سلطه  در پیگیری راهبرد نفوذ دانست، تغییر محاسبات نخبگان و مسئولین در جهت استحاله نظام اسلامی و عقب نشینی آن از شعار ها و آرمان های اصلی انقلاب است که با تداوم فشار اقتصادی  و تلاش برای تغییر از آن و تسخیر قلوب و در قالب تهاجم، شبیه خون و ناتوی فرهنگی و جنگ نرم آنهاست که می تواند زمینه را خدای نکرده برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی مهیا کند.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت و دشواری های مقابله با این قبیل تهدیدات پیچیده باید دانست که مقابله با جریان نفوذ محدود به گفتمان و یا حزب خاصی نیست و تمامی آحاد جامعه از نخبگان گرفته تا مسئولین و تمامی اقشار جامعه در عین داشتن اختلاف سلیقه باید با رویکرد وحدت و همدلی و به شکل جهادی هر گونه رخنه و نفوذ را در انقلاب اسلامی مسدود کنند و این رسالتی است که دانشگاه امام حسین(ع) برای خود قائل است

ریاست دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) گفت: همایش ملی نفوذ قصد دارد به صورت علمی و مصداقی زمینه های نفوذ دشمن را بررسی  وتبین کرده وراه های مقابله با آن را پیشنهاد دهد. امیدواریم که برگذاری این همایش ملی بتواند گامی موثر در جهت مقابله با نفوذ دشمن و توطئه های نظام علیه انقلاب اسلامی باشد.

حسنی آهنگر ادامه داد: در این راستا ما حدود 76 نشست علمی را در دانشگاه در قالب نه کارگروه برگذار کردیم نزدیک به 200 مقاله علمی دریافت شده و برای این همایش 15 مقاله از مقاله های موجود، سفارشی بوده 185 مقاله برتر که از داوری های مختلف  نمره قبولی گرفتند انشالله در پنل های مختلف بعضی از این مقالات ارایه می شود. مسابقه کتابخوانی بر اساس کتاب هایی که در این حوزه تبین شده و نوشته شده برگزار شد که 1000 نفر شرکت کردند که از سه نفر برگزیده کتابخوانی امروز در مراسم بعداز ظهر تقدیر بعمل می آید.

حسنی آهنگر در پاسخ به کسانی که معتقدند موضوع نفوذ صرفا یک توهم است گفت: آنهایی که  فکر می کنند جریان نفوذ توهم است و ما توطئه توهم  دشمن را در سر داریم باید بدانند که مصداق این شعر هستند : «آنکس که نداند و نداند که نداند*در جهل مرکب ابدالدهر بماند» . نفوذ لایه های مختلفی دارد برنامه بسیار جامع یک نقشه  جامع بسیار پیچیده با پشتیبانی های همه جانبه احزاب سیاسی آمریکا، لابی های آمریکا، دانشگاه های آمریکا، قول های صنعتی شان، قول های رسانه ای آنها و 1813 اتاق فکر  که ما بعضأ پیاده نظام های آن ها را  در سطح کشور مان شناسایی کرده ایم  ولی به نظر بنده برنامه علمی و ویژه ای باید در دستور کار قرار بدهیم لایه های بالا تر  این در سطح عملیاتی راهبردی  و سیاستگذاریست که معمولأ  مغفول می ماند و ما  متاسفانه در کوچه و خیابان و در سطح عملیاتی پیاده نظام دشمن که عناصر داخلی هستند بیشتر متمرکز شده ایم که به نظر می رسد باید از لایه های بالاتر غافل نشد و آنها را مورد رصد، تحلیل و ارزیابی قرار داد.

 

ریاست دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام)در پایان این سخنرانی گفت: برگزاری همایش «نظام سلطه و جریان نفوذ» مرهون زحمات و تلاش های  همکاران در دانشگاه جامع امام حسین و نیز تمام مشارکت کنندگان است و از همین روی برخود لازم می دانم از تمامی حامیان، مشارکت کنندگاه، نویسندگان و ارایه دهندگان مقاله دبیر محترم همایش و مسئولان همایش تشکر و قدر دانی کنم؛ انشالله همه این قبیل فعالیت ها گام موثری در مسیر تحقق آرمان های انقلاب اسلامی که همان تمدن نوین اسلامی است در زمینه ظهور حضرت حجت قائم آل محمد(ص) باشد به برکت صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

 

 

 


١٣:٣٧ - سه شنبه ١٠ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٢٣٦    /    تعداد نمایش : ١٠٨٤٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به دانشگاه جامع امام حسین (علیه السلام)می باشد.

Real Time Web Analytics