چهارشنبه ٢٣ آبان ١٣٩٧
اخبار > قرارگرفتن نام یکی از اساتید دانشگاه جامع امام حسین(ع) در کنار یک درصد دانشمند برتر دنیا
 


  چاپ        ارسال به دوست

قرارگرفتن نام یکی از اساتید دانشگاه جامع امام حسین(ع) در کنار یک درصد دانشمند برتر دنیا

به گزارش ایسنا، نتایج جدید رتبه‌بندی دانشمندان، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی برتر در نظام رتبه‌بندی ESI یا همان Essential Science Indicators نشان می‌دهد که دکتر محمد همت اسفه عضو هیات علمی و استاد گروه مهندسی مکانیک دانشگاه امام حسین (ع) به جمع دانشمندان یک درصد برتر جهان پیوسته است.

پایگاه شاخص‌های اساسی علم یا ESI یکی از فرآورده‌های کمپانی کلاریویت آنالتیکس است که نویسندگان یک درصد برتر دنیا نیز از طریق آن شناسایی و معرفی می‌شوند. محققان بر اساس تعداد استنادهای دریافتی مقالات آنها در رشته‌های ۲۲ گانه علم، مرتب‌سازی می‌شوند و یک درصد آنها تحت عنوان دانشمندان یک درصد برتر انتخاب می‌شوند.

پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ESI )، گرایش‌های مختلف علوم را به ۲۲ شاخه اصلی از جمله فیزیک، شیمی، میکروب‌شناسی، ریاضی، پزشکی بالینی، داروشناسی و سم شناسی، بیوشیمی، اقتصاد و غیره تقسیم کرده و هر دو ماه یک بار افراد و دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی را بر اساس میزان ارجاع به مقالات چاپ شده آن‌ها در بازه زمانی ۱۰ سال گذشته رتبه‌بندی کرده و اسامی یک درصد برتر هر گروه را اعلام می‌کند.

دکتر محمد همت اسفه  در گروه مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی دانشگاه امام حسین (ع) ، تاکنون بالغ بر 150 مقاله  در مجلات معتبر پژوهشی داخلی و خارجی به چاپ رسانده است. ایشان علاوه بر نشر مقالات معتبر و پراستناد علمی، دارای ده ها اختراع،  چندین تاییدیه علمی و محصول تجاری شده می باشد.  بر اساس آمار موجود در  GoogleSchoolar ، طی سه سال گذشته بیش از دوهزار و پانصد ارجاع به مقالات وی ثبت شده است. دکتر محمد همت اسفه در حال حاضر دارای  اچ‌ایندکس 33 می باشد. تخصص وی در زمینه انتقال حرارت نانوسیالات، CFD، بهینه سازی، اندازه گیری و تخمین خواص ترموفیزیکی و انتقال حرارت هدایت و جابجایی است.


١٣:١٤ - سه شنبه ٢٨ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٣٨٢    /    تعداد نمایش : ١٠٣٧٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 





تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به دانشگاه جامع امام حسین (علیه السلام)می باشد.

Real Time Web Analytics