سه شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٧
اخبار > فراخوان ارسال چکیده مقاله برای همایش آینده جهان اسلام در افق ۱۴۱۴
 


  چاپ        ارسال به دوست

1396060809504929411790934
فراخوان مقاله برای همایش آینده جهان اسلام در افق ۱۴۱۴

فراخوان ارسال چکیده مقاله برای همایش آینده جهان اسلام در افق ۱۴۱۴

مدیر عامل مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام از آغاز فراخوان ارسال چکیده مقاله برای همایش بین المللی آینده جهان اسلام در افق 1414  خبر داد.

سید حمزه صفوی دبیر کمیته اجرایی «همایش بین المللی آینده جهان اسلام در افق 1414» گفت: این همایش با مشارکت دانشگاه تهران و مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام و با حضور اندیشمندان برجسته داخلی و خارجی، سفرا و کارگزاران سیاسی کشورهای اسلامی برگزار می شود.

استاد دانشگاه تهران در تبیین اهداف و ضرورت برگزاری این همایش علمی افزود: واقعیت این است که جهان اسلام در مرکز توجه و هدف گذاری راهبردی قدرتهای جهانی و در معرض تحولات پرشتاب قرار دارد و نظام سلطه در تلاش است با ایجاد تفرقه و واگرایی، حمایت از حکام نالایق و وابسته، تقویت و هدایت تروریسم، دامن زدن به اختلافات و دهها اقدام دیگر، جهان اسلام را در ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی تضعیف و به یک مجموعه شکننده و واگرا تبدیل سازد.

وی تأکید کرد: شناخت وضعیت و تحولات آینده جهان اسلام پس از طی دوره گذار کنونی برای جمهوری اسلامی ایران امری ضروری و اجتناب ناپذیر است و تحقق آینده مطلوب و سناریوهایی که منافع امت اسلام را تضمین کند و جهان اسلام آینده را به عنوان یک قطب بزرگ قدرت در قرن حاضر تشکیل دهد، نیازمند آینده پژوهی نظام مند و علمی و بررسی های دقیق و کارشناسی است.

مدیر عامل مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام، لازمه مواجهه فعالانه با روندها و تحولات آینده جهان اسلام را داشتن قدرت تحلیل، رهگیری و پیش بینی کلان روندها دانست و تصریح کرد:

این همایش بین المللی با نگاه جمهوری اسلامی ایران، به دنبال شناخت تحولات و روندهای مهم جهان اسلام و سناریوهای مطلوب، ممکن و محتمل آینده می باشد و نتایج آن می تواند دستمایه ای جهت تدوین نقشه راه و استراتژی متناسب با انواع سناریوها شود.

سید حمزه صفوی با برشماری محورهای این همایش اظهار داشت: آینده سیاسیت و امنیت در جهان اسلام، آینده اقتصاد در جهان اسلام، آینده تحولات اجتماعی در جهان اسلام، آینده علم و فناوری در جهان اسلام، آینده محیط زیست در جهان اسلام و آینده تمدن، فرهنگ و ارزش ها در جهان اسلام، محورهای کلان این همایش است که هرکدام به محورهای خردتر تقسیم بندی می شود.

صفوی در پایان خاطرنشان کرد: علاقمندان تا پایان مهرماه امسال فرصت دارند چکیده مقالات خودشان را از طریق پایگاه اینترنتی Fiw.ut.ac.ir ارسال نمایند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم


١١:٢٠ - يکشنبه ٨ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٥٠٨    /    تعداد نمایش : ٥٣٩


کاربر مهمان
1397/08/06 8:2
0
0
امیدوارم الگوی کپی برداری از آثار دیگران در این جایگاه مقدس ترویج نشود کمااینکه در گذشته اساتید و ................................ عصمت هاشمی

با سلام لطفا مستندات مربوطه و شماره تماس و ایمیل خودتان را اعلام بفرمایید تا این موضوع پیگیری شود.


کاربر مهمان
1397/08/06 7:53
0
0
امیدوارم قوانین اخلاقی وخصوصیات حقوق مولفین برمبنلای کپی رایت مد نظر شما باشد.

سلام مطمئنا تمام سعی یک مجموعه و یا سازمان بر رعایت قوانین و چارچوب مربوطه است. موارد ادعایی حضرتعالی هرچند توسط اشخاص حقیق انجام گرفته است، ولی حتی الامکان مورد بررسی قرار خواهد گرفت. شما می توانید موارد ادعایی خود را از مراجع ذیربط پیگیری بفرمایید. لطفا شماره تماس و یا ایمیل خود را اعلام بفرمایید.


نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به دانشگاه جامع امام حسین (علیه السلام)می باشد.

Real Time Web Analytics