پنج شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٩

اخبار > برگزاری همایش «افول آمریکا؛ روند گذشته و تحولات آینده»

 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری همایش «افول آمریکا؛ روند گذشته و تحولات آینده»

به گزارش خبرنگار بین‌الملل دفاع پرس، همایش بین‌المللی «افول آمریکا؛ روند گذشته و تحولات آینده» روز سه‌شنبه ششم آبان ماه در لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد.

در این همایش

سردار محمدرضا حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه امام حسین (ع) اظهار داشت: بیانیه گام دوم، نسخه جهانی شدن انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه در بعد سلبی، تمدن نوین اسلامی با افول غرب رقم می‌خورد، تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی باعث شتاب‌دهی به روند افول آمریکا شده است.

در این همایش فرمانده دانشگاه امام حسین (ع) ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی به جهانی که بین بلوک شرق و غرب تقسیم شده بود، شوک وارد کرد؛ با تغییر هندسه قدرت در دنیا عملا جهان شرق و غرب به چالش جدی کشیده شد.

سردار حسنی آهنگر با اشاره به نقشه‌های دشمنان نظام در فتنه‌هایی ۷۸، ۸۸ و ۹۸، گفت: نتیجه تقابل اسلام و جهان غرب، کاهش شعای اثر تمدن غرب در ایران اسلامی و منطقه و همچنین افزایش شعای اثر جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان است.

وی افزود: اگر بخواهیم در خصوص تحولات آینده صحبت کنیم، مهمترین نکته‌ای که باید مبنای کارمان قرار بگیرد که ما نیز در صدر فعالیت‌هایمان مدنظر قرار دادیم، تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

فرمانده دانشگاه امام حسین (ع) یادآور شد: تحول آینده یک پیشران اصلی دارد؛ هوش شناختی پیشران تمدن سایبری است و ما باید به این تحولات سایبری توجه کنیم و همچنین دقت کنیم که هوشمندسازی جهان دارای چه مولفه‌هایی است.

سردار حسنی آهنگر در پایان خاطرنشان کرد: از پژوهشکده شهید صدر خواسته شده تا شبکه‌هایی از اندیشمندان را شکل دهد تا از نظراتشان استفاده کنیم و بیش از ۳۰ مرکز علمی درگیر تدوین نظام مسائل ما شدند.دانلود فايل : سخنان دکتر حسنی آهنگر در همایش.mp4 ( 34531KB )


١٠:٥١ - يکشنبه ١١ آبان ١٣٩٩    /    عدد : ١٤٦٣    /    تعداد نمایش : ٩٣١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به دانشگاه جامع امام حسین (علیه السلام)می باشد.

Real Time Web Analytics